Zagrabiti glavico in jo potisniti mami v dojko? Prosim, NE!

Rumina.si ne delaj tega pri dojenju

Mamice mi velikokrat zaupajo, da so jim pri pristavljanju “pomagali” tako, da so dojenčkovo glavico neusmiljeno potisnili v dojko – žal mi je, drage mamice, da ste bile deležne tako surovega ravnanja. Za to ni opravičila!

Zato prosim vse, ki pomagate doječim materam pri pristavljanju dojenčkov, da NE primete/držite dojenčka za glavo in ga NE potiskate v dojko!
1.) To ne pomaga.
2.) To je skrajno surovo in žaljivo do matere in otroka.
3.) To je dokaz, da o dojenju nimate pojma.

Kaj pomaga?
1.) Da sta mamica in otrok v prvih dneh in tednih nenehno skupaj – v neposredni bližini. Otrok se bo lahko dojil, če bo imel za to priložnost: torej mora biti blizu materinih prsi. Mamica se bo tako mimogrede naučila “brati” otrokovo subtilno govorico telesa, zato se bo lažje, hitreje in učinkoviteje odzivala na njegove potrebe. Zaupala bo materinskemu instinktu in (po)stala suverena. Med mamico in otrokom se bo tako stkala vez zaupanja. Preprosto, kajne?
2.) Če dojenje boli oz. prsi ostajajo napete, trde, otrok pa po podoju ni zadovoljen, miren, če ne odvaja dovolj itd., je treba ugotoviti, kaj je narobe z dojenjem, kar zahteva čas, potrpežljivost in znanje. Če je otrok na prsih, še ne pomeni, da res pije mleko. Dojenje NE sme boleti! Poiskati je treba pomoč.
3.) Treba je prepoznati, ali otrok res aktivno sesa – dobiva mleko. V nasprotnem primeru je vse zaman …
4.) Mamica potrebuje mirno, spodbudno okolje in ne šikaniranja (npr. da je vse v glavi, da naj stisne zobe, da naj se še bolj potrudi, da nima dovolj kaloričnega mleka ipd.). Če je ne znate/zmorete podpreti, to mirno priznajte ali pa bodite tako ljubeznivi in bodite tiho ter ji pomagajte najti pravo pomoč.
5.) Mamice, ne odnehajte – iščite podporo, dokler ne naletite na pravo osebo.

Dojenje v prvih dneh:
http://www.rumina.si/425/
Dojenje – kako začeti?
http://www.rumina.si/dojenje-kako-zaceti/
Kako odreagirati, ko vam pametujejo o dojenju?
http://www.rumina.si/kako-reagirati-ko-vam-pametujejo-o-dojenju/
Kako najti dobro svetovalko za dojenje in kaj vprašati?
http://www.rumina.si/632/
Kako najti angela varuha med zdravstvenimi delavci?
http://www.rumina.si/kako-med-zdravstvenimi-delavci-najti-angela-varuha-za-pomoc-pri-dojenju/

Naročanje na individualno svetovanje

Se želite naročiti na individualno svetovanje in pogovor z menoj? Z veseljem si vzamem čas samo za vas! 

Spletna predavanja

Spletno predavanje Priprave na dojenje in prve tedne z dojenčkom

CENA: 59,00 €

Spanja lačni smo čisto drugačni, kajne?

Na predavanju izveste, zakaj se dojenčki in tudi malčki pogosto zbujajo, kaj vse vpliva na spanje; kako si lahko pri uspavanju prihranimo trud.

Pojasnili bomo, kaj je t.i. spalna regresija, kaj pomenijo nežne metode učenja spanja, kje naj spi otrok, izveste pa tudi koristne informacije o nočnem dojenju, skupnem spanju in različnih načinih uspavanja dojenčkov, tako da smo zjutraj naspani vsi: otroci in starši.

Spletno predavanje Dojenje po prvem letu in odstavljanje

CENA: 59,00 €

Je priporočljivo dojenčka še pred koncem porodniške odstaviti? Kako brez joka in frustracij prenehati z dojenjem? Kaj storiti, če se otrok še pogosto doji, prebuja in poje malo goste hrane? Je dojenje po prvem letu res le še »crkljanje«? Kako je s količino in vrednostjo materinega mleka po prvem letu? Ali dojenje otroka ovira pri prehodu v vrtec ali na poti do neodvisnosti? Na predavanju prejmete ključne informacije, ki vam bodo v pomoč pri sprejemanju odločitve, do kdaj dojiti, oziroma kako otroka ljubeče odstaviti.

Scroll to Top
Skip to content